Sugesam: "Suyla Gelen Sağlık"

Oylat‘ta Suyla Gelen Sağlık (Spa) Hizmetleri Merkezi Kurulması (SUGESAM) projesi hayata geçiriliyor.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, merkezin binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Oylat’taki hamamların yanında yer alan eski bina yıkılarak Oylat‘ta Su ile Gelen Sağlık (Spa) Hizmetleri Merkezi Kurulması (SUGESAM) projesi için kullanılacak. Aktaş, binanın yıkımı öncesi basın mensuplarına proje hakkında bilgiler verdi.

OYLAT ÇEKİM MERKEZİ

İnegöl’ün değerleriyle büyüyen ve zenginleşen bir şehir olduğunu aktaran Aktaş; “Değerlerimiz arasında köfte ve mobilyasının yanı sıra Oylat kaplıcaları da var. Oylat önemli bir çekim merkezi oldu. Son 10-15 yıllık yaptığımız yatırımlarla müşteri sayımızda, ciromuzda, potansiyelimizde ciddi bir artış oldu. Fakat Oylat’a günün şartlarına uygun özgün projeler ve aktivite alanları lazım. Bu binanın yıkımı ile hayata bulacak bir projemiz var. SUGESAM dediğimiz Oylat‘ta Su ile Gelen Sağlık (Spa) Hizmetleri Merkezi Kurulması projesi bu projelerden biridir” dedi.

BEBKA DESTEKLİ 3 PROJE

“Klasik hamam kültüründen ziyade insanların eğlenip dinlenebilecekleri spor merkezleri, doktor kontrolünde hizmet alabilmeleri için böyle alanları ortaya koymamız gerekiyor” diyen Aktaş; “Biz BEBKA’dan da güç alarak bunları hayata geçiriyoruz. Bu yıl BEBKA’ya toplam 121 başvuru yapılmış ve bunlardan 61 proje destek almaya kak kazanmıştır. İnegöl de 3 proje aldı. Üçünde de Belediye olarak varız. Belediyemizin Doğa Sporları Turizm Merkezi projesi var. İnegöl Kaymakamlığının kadınlarımıza yönelik kalkınma kooperatifi oluşturulma projesine de biz Belediye olarak destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

MODERN VE ELİT TESİS

Aktaş şöyle devam etti: “SUGESAM projesi ile sağlık turizm tesislerine çok modern ve elit bir tesis oluşturmak istiyoruz. SUGESAM projesi ile Oylat’ın şifalı suları; saunalar, buhar odaları, terapi jakuzileri, masaj odaları, dinlenme mekanları, özel odalar ve son derece modern hamamları ile insan sağlığına hizmet için sunulacak. Tesisin zemin katında Spa Merkezi, 1. ve 2.katında özel odalar olacak. Buraya gelen insanların hem şifa hem de huzur bulmaları için gereken her koşul sağlanacak. Tesisin Oylat’ta olması sadece şifalı suları için değil, sağlık turizmi ile doğa turizminin birlikte kullanılması ve dolayısı ile Oylat’ın daha büyük bir cazibe merkezi olmasına imkan sunacak” dedi.

12 AY SÜRECEK

12 ay sürecek olan bu projemizin toplam bütçesi 493 bin TL’dir diyen Aktaş; “Bu rakamın 246 bin TL kadarını BEBKA’nın sağlayacağı hibeyle karşılayacağız. Geriye kalan kısmını ise Oylat A.Ş. bütçesiyle sonuçlandıracağız. Ekim ayı ile başlıyoruz. 2016 Eylül ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz.

Bu konuda bizlere katkı sağlayan Bilecik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yüksel Okşak’a, burada çalışan arkadaşlarımıza, OYLAT AŞ’deki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Oylat’ın itibarını yükseltecek önemli projelerden bir tanesi olacak” diyerek konuşmasını sonlandırdı.